• Klient: CZUŁOŚĆ
  • Branża: odzież medyczna i casual
  • Zakres usług: zdjęcia ubrań na modelce
Case Study

Zdjęcia odzieży medycznej dla sklepu internetowego

kobieta w uniformie medycznym ze stetoskopem

Fotografowanie odzieży to niewątpliwie jedna z trudniejszych dziedzin w fotografii produktowej. Mimo tego współpracę z marką CZUŁOŚĆ podjęliśmy z entuzjazmem. Poniżej przedstawiamy proces od briefu do gotowych zdjęć przekazanych klientowi.

Wstęp

Po ustaleniu przedmiotu prac zapoznaliśmy się z briefem przekazanym przez firmę. Klient przygotował wytyczne dotyczące każdego setu ubrań, a także poinformował, że zdjęcia przeznaczone będą na stronę sklepu internetowego i do wykorzystania w materiałach na social media. Naszym zadaniem było dostarczenie w odpowiedniej jakości zdjęć dopasowanych do stylistyki dotychczas używanych przez markę materiałów.

Sesja

Sesja zdjęciowa ubrań wykonaliśmy w obecności klienta. Zgodnie z ustaleniami marka wybrała modelkę, zadbała również o odpowiedni make-up, a także przygotowała odzież do sesji. Po naszej stronie było zbudowanie odpowiedniego set-upu oświetleniowego oraz wykonanie i postprodukcja zdjęć.
Do sesji wykorzystaliśmy lampy błyskowe w konfiguracji:

Do zdjęć użyliśmy tła kartonowego w kolorze białym. Całość sesji wykonaliśmy w tzw. tethered capture, a więc postęp prac śledzony był przez klienta na bieżąco na ekranie komputera.   W trakcie sesji wykonaliśmy zdjęcia 4 sukienek, po 4 zdjęcia na komplet - cała sylwetka przodem, cała sylwetka tyłem, portret od pasa w górę oraz detal. Ponadto przygotowaliśmy serię zdjęć na potrzeby mediów społecznościowych oraz banerów na stronie.

Postprodukcja

Po zaakceptowaniu przez klienta finalnego wyboru zdjęć przystąpiliśmy do postprodukcji. Na każdym zdjęciu sylwetka została wycięta z tła z zachowaniem naturalnego cienia, a następnie pod tak przygotowany plik podłożone zostało tło w kolorze jasnoszarym - spójnie z dotychczas wykorzystywanymi na stronie sklepu materiałami. Usunięty został tatuaż na klatce modelki, a także zgłoszone przez klienta drobne szczegóły. Następnie przygotowaliśmy pliki w formatach i rozdzielczościach zgodnie z prośbą zlecającego.

Efekt końcowy

Poniżej przedstawiamy finalne wersje kilku wybranych zdjęć. Wykonana przez nas praca spotkała się z pełnym zadowoleniem klienta. Potwierdzeniem tego jest chęć współpracy przy kolejnych realizacjach tego typu.

modelka w sukience medycznej modelka w czerwonej sukience medycznej modelka w niebieskiej sukience medycznej detal na kieszeń sukienki medycznejmodelka w sukience medycznej od tyłudetal na kieszeń czerwonej sukienki medycznejmodelka w sukience medycznej cała postaćmodelka w czerwnej sukience medycznej cała postaćmodelka w niebieskiej sukience medycznej - cala postać