Case Study

Zdjęcia kajaków w plenerowym studio

Niektórych przedmiotów nie jesteśmy w stanie zmieścić do naszego studia, w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie sesji u klienta. Takie podejście eliminuje szereg problemów logistycznych związanych z transportem i przechowywaniem produktów wielkogabarytowych. Z drugiej zaś strony stawia przed nami nowe wyzwanie w postaci zbudowania przestrzeni do zdjęć od podstaw.

Wstęp

Współpracę rozpoczęliśmy od zapoznania się z oczekiwaniami klienta. Następnie udaliśmy się na miejsce planowanej sesji i sprawdziliśmy możliwości organizacji sesji. Przy okazji wizyty zapoznawczej wykonaliśmy również zdjęcie testowe w celu przetestowania możliwości późniejszej zmiany kolorów kajaków. Kajaki rekreacyjne w różnych wzorach i rozmiarach. Sesja zakładała wykonanie dwóch ujęć każdego kajaka a następnie zamianę kolorów kajaków na inne warianty.

Organizacja plenerowego studio

Z uwagi na rozmiar fotografowanych produktów sesja odbyła się pod gołym niebem przy ścianie hali produkcyjnej. Jako oświetlenie wykorzystaliśmy dwie lampy studyjne świecące przez płaszczyznę dyfuzyjną zamocowaną na dwóch rozpiętych linkach. Jako punkt zamocowania linek posłużyły stojące po bokach kontenery. W celu doświetlenia wnętrz kajaków zamocowaliśmy lampę reporterską do stripboxa 20x90cm.
Dla uzyskania białego tła rozwinęliśmy poziomo tło kartonowe o szerokości 160cm i uzupełniliśmy białymi piankami brakujący fragment. Dla wypełnienia cieni, na podłożu zostały rozłożone białe plandeki, natomiast przed kajakiem dodatkowo ustawiliśmy kilka blend pod kątem aby doświetlić kajak od przodu.

Zamiana kolorów

Z powodów organizacyjnych waz z klientem zdecydowaliśmy się na zamianę kolorów zamiast fizycznego fotografowania każdego wariantu. Jako wzorzec koloru zostały sfotografowane kajaki po jednej sztuce dla każdego wariantu kolorystycznego.